راه های ماندگاری بیشتر ادکلن (بخش اول)

شرکت در یک جلسه، سمینار یا مصاحبه رسمی، ملاقات با دوستان و آشنایان، حضور در یک جشن و مهمانی یا حتی هنگام حضور در محل کار. در این مواقع دوست داریم تا لحظه آخر خوشبو باشیم. اما چگونه می توان ماندگاری ادکلن مان را افزایش دهیم؟ کافیست چند نکته ساده را رعایت کنید.

به نظر می رسد همگی ما همه چیز را در مورد استفاده کردن از عطر و ادکلن می دانیم؛ اما آیا تا به حال از خود پرسیده اید چگونه می توان ماندگاری رایحه ها را افزایش داد و بهترین بازدهی را از آن ها گرفت؟ 

ما روش هایی برای آن که استفاده ی بهتری از ادکلن هایتان داشته باشید را گردآوری کرده ایم. این نکات ساده به شما کمک می کند تا از روایح زیبای ادکلن هایتان بیشتر لذت برده، بر جذابیت خود افزوده و زمان ماندگاری ادکلنتان را افزایش دهید. 

 

پس به نکات زیر توجه کنید !

 

 قبل از اسپری کردن ادکلن دوش بگیرید

برای آن که رایحه ادکلن را طولانی تر و واضح تر داشته باشید، آن را درست بعد از دوش گرفتن استفاده کنید. البته مطمئن شوید پوست تان کاملا خشک شده سپس ادکلن را اعمال کنید.

دوش گرفتن

 پوستتان را مرطوب نگه دارید

اگر می خواهید باز هم ماندگاری رایحه ها را افزایش دهید، پوستتان را مرطوب کرده و سپس ادکلن را اعمال کنید. شما می توانید از کرم مرطوب کننده بدون بو یا از لوسیونی که رایحه مشابهی با ادکلنتان دارد استفاده کنید.

توجه داشته باشید پوست های مرطوب بهتر رایحه ادکلن را نگهداری می کنند.

 

 از کرم های نفتی استفاده کنید

اگر پوست شما شدیدا خشک است، مقداری کمی از کرم های نفتی روی نقاط نبض دار اعمال کرده و سپس ادکلنتان را اسپری کنید. این کار باعث ماندگاری بیشتر رایحه روی بدنتان می شود زیرا پوست های چرببهتر از پوست های خشک از روایح ادکلن حفاظت می کند.

 

 نقاط درست را برای اسپری کردن انتخاب کنید

اگر برای شما سوال است کجا عطر را اعمال کنید، پاسخ این سوال شما نقاط نبض دار است. نقاطی وجود دارند که در آن ها رگ ها به سطح پوست نزدیک ترند و در آن نقاط، تپش قلب خود را حس می کنیم. 

نقاط نبض دار که بعضا نقاط گرم نیز شناخته می شوند، می توانند شفاف تر و قوی تر رایحه خوشایند را متصاعد کنند.

اگر بخواهیم بعضی از نقاط نبض دار را معرفی کنیم می توانیم به این موارد اشاره کنیم: نوک گردن، مچ دست، پشت گوش ، روی آرنج، پشت زانو. همچنین می توان ادکلن را روی مچ پا، ساق پا و شکاف بین دو سینهاعمال کرد.

نقاط نبض دار

 

در واقع بهترین نقاط برای اعمال ادکلن نقاط نبض دار هستند. اما شما می توانید از توصیه جالب کوکو چنل نیز استفاده کنید: "ادکلن را در نقاطی اسپری کنید که دوست دارید از آن نقاط بوسیده شوید" !

 

مچ های دستتان را مالش ندهید

بعد از اسپری کردن ادکلن روی مچ های دستتان، به هیچ وجه آن ها به هم مالش ندهید. این اشتباه رایج باعث می شود نت اصلی عطر با سرعت بیشتری ناپدید شود و رایحه اصلی خود را از دست بدهد. در عوض ادکلن را روی نقاط مورد نظر اسپری کرده و اجازه دهید روی پوست شما خشک شود.

مالش مچ دست

زمان مطالعه: 4 دقیقه